ایرانیان پک

فضای جلوی رستوران

جلوی رستوران

استفاده از فضای جلوی رستوران

 

درحالی‌که روش‌های پیچیده و گران بسیاری وجود دارد که می‌توانید رستوران خود را تبلیغ کنید، استفاده از فضای جلوی رستوران می‌تواند بسیار مؤثر و ارزان باشد. این فضا در اختیار شماست و درست استفاده نکردن از آن هدر رفتن سرمایه است. این امر به‌ویژه اگر رستوران شما در یک منطقه پررفت‌وآمد باشد، بیشتر صدق می‌کند.

در این مقاله ما بهترین روش‌هایی را که کسب‌وکار شما می‌تواند از تابلو و علائم در فضای باز برای بهترین تأثیرگذاری استفاده کند می پردازیم.

%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86 5

قابل مشاهده باشید

اولین و مهم‌ترین نکته، شما باید در همه زمان‌ها قابل مشاهده باشید. این شامل رنگ ها، تابلوهای سه‌پایه پاسیو، آرم‌های تجاری، تابلوهای پیاده‌رو، تابلوهای نئون و سایر علائم رستوران است . در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد که می‌توانید هنگام انتخاب علائم برای تبلیغ کسب‌وکار خود در نظر بگیرید.

شاید به این موضوع هم علاقه مند باشید : کانسپت رستوران

هرچه بزرگ‌تر بهتر

هر چه بزرگ تر باشد بهتر دیده می شود و در هنگام راه رفتن یا رانندگی می توان آن را تشخیص داد. اگر در منطقه‌ای پررفت‌وآمد واقع‌شده‌اید، سرمایه‌گذاری در بیلبوردها، علائم کنار جاده یا تابلوها را در نظر بگیرید تا علاقه مسافران گرسنه را برانگیزید.

نماهای جایگزین را در نظر بگیرید

تابلوی پیاده‌رو برای کسانی که در آن قدم می‌زنند بسیار مناسب است، اما اگر در یک منطقه شلوغ باشید، ماشین‌ها جلوی دید مشتریانی را که از آن طرف خیابان عبور می‌کنند می‌گیرند. درختان و حتی گیاهان حاشیه‌ای نیز می‌توانند جلوی دید را بگیرند. در این حالت قرار دادن فرم دیگری از علامت‌گذاری در ارتفاع سطح چشم یا بالاتر روی پنجره‌ها و یا سایبان مناسب است.

قرار دادن اتومبیل

برخی از رستوران‌ها با قرار دادن یک ماشین جالب و جذاب عمدتاً قدیمی در خیابان، توجه‌ها را به سمت خودشان جلب می‌کنند. این ماشین باید رنگ متمایزی از باقی ماشین‌ها داشته باشد که دیده شود و ترجیحاً از رنگ و آرم رستوران خود در رنگ‌آمیزی آن استفاده کند.

همچنین باید مشخص باشد که این ماشین برای رستوران شماست. اگر این ماشین به‌اندازه کافی جذاب باشد ممکن است به نماد رستوران شما تبدیل شود و مشتریان، شما را با آن بشناسند.

%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86 6

شب و روز تبلیغ کنید

با غروب خورشید تبلیغ رستوران متوقف نمی‌شود. برای تبلیغ رستوران خود در هنگام تاریک شدن هوا و حتی پس از بستن رستوران، یک تابلوی نوری خریداری کنید.

تابلوهای LED از نورهای سنتی درخشش بیشتری دارند، اما همچنان در زیر نور مستقیم خورشید و پشت پنجره‌های شیشه‌ای دیده می‌شوند. به‌علاوه، آن‌ها از نیمی از انرژی تابلوهای نئون استاندارد استفاده می‌کنند و به دلیل نداشتن ترانسفورماتور ولتاژ بالا، ایمن‌ترند.

اگر این تابلوها و  LED های شما ثابت نباشند و حرکت کنند بهتر است. حرکت و تغییر رنگ باشد می‌شود توجه بیشتری از مردم در حال گذر جلب شود.

غذا را نشان دهید 

بگذارید محصولات شما صحبت کنند! از فضای پنجره برای تبلیغ محصولات و وعده‌های غذایی تهیه‌شده استفاده کنید.  اگر ظاهر خوشمزه‌ای داشته باشند، مردم برای امتحان آن به داخل رستوران می‌آیند.

%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86

استفاده از تابلوی گچی

یک تخته بخرید تا بتوانید به‌راحتی تابلوی خود را پاک کنید و تغییر دهید تا همیشه در جریان و تازه بماند. منو را هر روز را تغییر دهید و غذای روز را در آن بنویسید.

نمایش متن ساده و مؤثر

هنگامی‌که تصمیم گرفتید کدام نوع تابلو برای کسب‌وکار و نیازهای تبلیغاتی شما مناسب است، می‌توانید به این فکر کنید که چه متنی می‌خواهید نمایش دهید. در اینجا چند نکته برای بهترین متن آمده.

از کلمات به میزان کم استفاده کنید

مردم به‌طور متوسط 6 ثانیه صرف خواندن بیلبوردها می‌کنند. اگر می‌خواهید توجه رانندگان و کسانی که به‌سرعت ازآنجا عبور می‌کنند را جلب کنید، پیام خود را زیر 10 کلمه نگه‌دارید.

%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86 1

طنز

کمی طنز می‌تواند کمک زیادی به جذب مشتری کند. استفاده از طنز باعث حس نزدیکی و راحتی می‌شود که فرد در حال گذر را به رستوران شما می‌کشاند.

از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

یک علامت ساده شامل صفحه رستوران در شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود که فرد درگذر به آن صفحه رفته تا از رستوران شما اطلاعات کسب کند. خوب است حتماً این صفحات را در همه جای رستوران ازجمله در جلوی رستوران تبلیغ کنید.

در پایان مهم است بدانید همه ی این کارها برای تبلیغ رستوران و جذب مشتری است، پس:
  • اطمینان حاصل کنید که آرم رستوران شما به‌راحتی قابل تشخیص است.
  • به‌طور برجسته آرم خود را در خارج از رستوران خود نمایش دهید.
  • طرح رنگی خاص داشته باشید و در استفاده از آن ثابت‌قدم باشید.
  • پنجره‌ها، منوها، و حتی چترهای رومیزی در فضای باز همگی برای نمایش متن و آرم مناسب هستند.
به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید