ایرانیان پک

شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ رستوران ها

شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ رستوران ها

شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ رستوران ها

رستوران دار ها همیشه بدنبال راهی برای جذب مشتری و افزایش در آمد هستند . مردم به رستوران ها می روند تا از غذا های آن رستوران استفاده کنند . اغلب مشتریان قبل از اینکه تصمیم بگیرند کجا غذا بخورند, رستوران ها را به صورت آنلاین جستجو می‌کنند.

چرا شبکه های اجتماعی برای رستوران دار ها مثل نان شب است ؟

 همچنین شما میتوانید با داشتن تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی رستوران خود را به مشتریان معرفی کنید و از این طریق جذب مشتری کنید . شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک , توییتر و اینستاگرام میتوانند کمک بسیاری به شما کنند . ما در  هویت باشد ، یک سبک ، یک لحن صدا ، یک مارک شناخته شده و سازگار با گذشت زمان است اما مهمتر از همه این است که شما قادر به ایجاد استراتژی های آنلایناین مطلب شما رو با روند کار در شبکه های اجتماعی و موفق شدن در این راه همراهی می‌کنیم. بدیهی است که بازاریابی وب در بخش پذیرایی بهترین عملکرد را دارد اگر رستوران شما دارای باشید.

5 1

شبکه های اجتماعی و یا سوشیال مارکتینگ چیست ؟

سوشیال مارکتینگ یا بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی , یک قسمت از بازاریابی اینترنتی است که اگر از آن به درستی استفاده کنید , به ارتباط بیشتر شما با مشتریان کمک میکند . بازاریابی رسانه های اجتماعی ,اگرچه در عصر ما عنوانی جدید است اما روح آن ریشه هزاران ساله دارد . بازاریابی در طول تاریخ همیشه اجتماعی بوده است.

شاید به این موضوع هم علاقه مند باشید : آشنایی با فود بلاگر ها

بهترین شبکه های اجتماعی

  • فیسبوک
  • گوگل پلاس
  • توییتر
  • اینستاگرام
  • ایمیل مارکتینگ

4 1

 

چه کار هایی باید در شبکه های اجتماعی برای رستوران انجام دهیم ؟

گذاشتن عکس غذاهای رستوران

هدف اصلی مشتری از انتخاب و مشاهده پروفایل شبکه اجتماعی رستوران ما ،دیدن عکس غذاها است. بدیهی است این عکس ها  در جلب توجه مشتری خیلی تاثیرگذار است. برای همین به شما توصیه میکنیم این عکس ها را با دوربین های دیجیتال حرفه ای و به صورت صنعتی توسط عکاسان حرفه ای تهیه کنید زیرا هم کیفیت بهتری دارند و هم برای مشتری جذاب تر هستند .

شما باید سعی کنید عذکس غا هایی که گرفته اید و آنها را در شبکه های اجتماعی گزاشته اید شباهت خیلی زیادی به غذا هایی که سرو میکنید داشته باشند زیرا وقتی مشتری عکس غذا را دیده باشد و دقیقا همان حس عکس را از چشیدن غذا شما داشته باشد میتواند به مشتری همیشگی شما تبدیل شود.

در ادامه شما رو به دیدن یک ویدیو دعوت می‌کنیم :

عکس امکانات و تجهیزات رستوران شما

بدیهی است بعد از گرفتن عکس های با کیفیت از غذا، تجهیزات رفاهی و تجملاتی یک رستوران سخن اول را در جلب میشتری  میگوید .

بین رفاه و تجملات نیز متاسفانه یا خوشبختانه تجملات حرف اول را میزند. مخاطبین، توقع رفاه را از یک رستوران درجه یک، مرتبط با پرسنل و نیز مدیریت می دانند. اما تجملات یک مبحث دیگر و جذابیتی متفاوت با رفاه را دارد.

هنگامی که شما از محیط رستوران خود و امکانات آن برای مشتریان سخن میگویید, در واقع از توانایی های خود در پذیرایی و سرو غذا ها سخن گفته اید و این نکته مثبتی برای رستوران شما هست.

عکس های مشتریان در رستوران شما

مشتریان دوست دارند که خاطرات شاد خود از یک شب به یاد ماندنی را به یاد داشته باشند . چه بهتر که این خاطرات  در رستوران شما , تجدید شود. از مشتریان خود خواهش کنید که عکس هایشان برای شما ارسال کنند و یا به آنها پیشنهاد بدهید که اگر آدرس پروفایل شما در انتها عکس آنها درج شود برای آنها تخفیفی در نظر میگیرید . این امر باعث میشود که شما خیلی راحت رستوران خودتان را تبلیغ کنید .

مسلما شما هم اگر در یک رستوران خاطره ای شاد داشته باشید و آن رستوران عکس شما را در پروفایل شبکه های اچتماعی خود قرار داده باشد، علاقمندید که همکاران و دوستان خود را به صفحه اجتماعی آن رستوران و مشاهده عکس های آن شب و خاطرات خود دعوت کنید.

عکس پرسنل و اتفاقات روزانه

عکسبرداری و ثبت رویداد های روزانه و منتشر کردن آنها میتواند روند یک رستوران به مشتریان در شبکه های اجتماعی نشان دهد و انگیزه ایی برای مشتریان باشد تا ساعاتی از روز خودشون همراه شما باشند.

پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی

تمام محتواهای رستوران شما بر پایه پست ارائه میگردد.

در شبکه های اجتماعی یک رستوران معتبر، پست ها به صورت حرفه ایی باید ارائه بشوند . برای پست های خود وقت بگزارید !

و سعی کنید سلیقه خودتون در این پست ها به مشتریان نشان بدهید.

لوگوی شما در کنار عکس ها، ارائه هشتگ های مرتبط  ، رعایت کلیه اصول حرفه ای در عکس ها، گزاشتن محتوای متنی مرتبط، ارائه توضیحات و همچنین وصل کردن عکس به محتوای آن می تواند نکته های کوچکی باشد که مشتریان در جستجوی آنها هستند.

Snack

کامنت گذاشتن در پست های شما

کامنت ها یکی از مهمترین بخش های شبکه های اجتماعی رستوران شماست. مشتریانی که به هر دلیلی در پست های شما کامنت می دهند، تمایل به استفاده از رستوران شما و غذاهای آن را دارند. رسیدگی به این افراد، در تبدیل آنها به مشتریان واقعی کمک بزرگی می‌کند.

gift

هشتگ گذاری در پست ها

هشتگ های کلمات کلیدی مرتبط با رستوران شما در پست های شبکه های اچتماعی به صورت بسیار مهندسی شده باید محاسبه و قرار گیرد. هر چه تعداد جستجو های یک هشتگ بیشتر باشد، به همان نسبت میزان استفاده آن هشتگ در شبکه اجتماعی شما بیشتر خواهد بود.

hot food 3

hot food 2

hot food 1

به این صفحه امتیاز دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید