زعفران طلای قرمز رنگ ایرانی 

زعفران طلای قرمز رنگ ایرانی 

زعفران

زعفران


زعفران

زعفران

زعفران یک ماده غذایی معمول در غذا های بسیاری از کشورها است . زعفران یک ادویه شگفت انگیز در نظر گرفته می شود که آشپز ها به دلیل رنگ و رایحه آن اضافه می کنند . این ادویه به دلیل مراقبت و برداشت سخت آن و چند عامل دیگریکی از گرانترین ادویه ها در جهان به شمار می روند و با استفاده از جعبه زعفران عرضه می گردد . در تهیه و برداشت زعفران هیچ دستگاهی نمی تواند به سهولت کار کمک می کند و کل روند تبدیل کلاله های قرمز کوچک گلی به نام crocus  خشک شده و فقط با دست اتفاق می افتد و همچنین باید در آب و هوای خشک انجام شود, زیرا محل رشد این گل است .

همچنین زمان خاصی برای جمع آوری کلاله ها وجود دارد این کار باید قبل از طلوع خورشید باشد تا گل ها شکوفه داده باشند .به همین دلیل کار در مزارعدر پاییز سرد و خشک از سپیده دم

زعفران

زعفران

آغاز می شود و حدود ساعت 9 صبح به پایان می رسد .

زعفران از کجا می آید ؟

صحبت در مورد ریشه و ادعا اینکه کدام کشور برای اولین بار از زعفران در غذای خود استفاده کرد , کار آسانی نیست . با این حال زعفران ایرانی یکی از قدیمی ترین و مرغوب ترین زعفران های دنیا شناخته شده است . در ابتدا یونانی ها ادعا می کردند که آنها مصرف کننده اولیه زعفران بوده اند , اما آنچه به طور قطع می توان گفت این است که ایرانیان اولین ملتی هستند که زعفران

زعفران

زعفران

را کشت کردند و تا به امروز بزرگترین تولید کنندگان زعفران در سراسر جهان هستند .

زعفران از گل کروکوس زعفران گرفته شده است . این گل کوچک بنفش معمولا دارای سه کلاله قرمز است که باید با دست چیده شود . آن کلاله های کوچک قرمز زعفران هستند , سپس آنها را از زمین ها برداشته و با دقت خشک می کنند به این ترتیب می توان از آنها به عنوان ادویه استفاده کرد .

ایران بزرگترین  تولید کننده زعفران جهان است  و 85 تا 93 درصد زعفران جهان از ایران است . ضلع شرقی ایران , محیطی است که آب و هوای به نوعی خشک دارد و محل اصلی تولید زعفران است .

زعفران

زعفران

عمدتا مشهورترین شهر زعفران مشهد در خراسان واقع شده است .با این حال  شهر های بی شماری واقع در قسمت شرقی ایران در تولید انبوه طلای سرخ ایران نقش دارند . شهر هایی مانند گناباد , تربت حیدریه  و …

فصل برداشت زعفران

فصل برداشت زعفران از اوایل ماه نوامبر آغاز می شود . بنابراین وقتی به نظر می رسد دشت ها از هوای سرد استقبال می کنند , در قسمت شرقی ایران با گلهای کوچک بنفش پوشانده شده و مناظر بسیار زیبایی ایجاد می شود . کار در مزارع زعفران خیلی زود آغاز می شود زیرا لازم است کلاله ها قبل از شکوفه دادن گل کروکوس با نور خورشید چیده شوند .

saffron 732x549 thumbnailایرانی ها چگونه از زعفران استفاده می کنند ؟

ایرانی ها در اکثر غذا های خود از زعفران استفاده می کنند و معمولا آن را در یک کاسه آب داغ می گذارند و برای چند ثانیه می گذارند تا رنگ زعفران در آن آب داغ به صورت کامل پخش شود و از آن برای افزودن رنگ , طعم و عطر بیشتر به غذا استفاده می کنند . اما فقط در مواد غذایی نیست بلکه در تهیه دسر و کلوچه , قنادی استفاده می شود .

حتی در بستنی های سنتی معروف نیز از زعفران استفاده می کنند و یکی از بستنی های محبوب ایرانیان است . همچنین در برنج هایی که غذا های اصلی خود را درست می کنند از زعفران استفاده می کنند . ته چین ها و ته دیگ های زعفران جز محبوب ترین غذا های ایرانی به شمار می رود و به عبارتی تکمیل کننده این غذا ها است .

زعفران

زعفران

آیا زعفران برای سلامتی شما مفید است؟

ایرانیان همیشه معتقد بوده اند که زعفران فقط ادویه ای نیست که بخاطر رایحه یا رنگ آن استفاده شود ، بلکه کاربردهای پزشکی نیز دارد. این یکی از دلایلی است که ایرانیان اگرچه زیاد از زعفران استفاده می کنند اما معتقدند که باید در حد متوسط ​​از آن استفاده کرد.

اعتقاد بر این است که زعفران غم و اندوه را از بین می برد و یکی از دلایل استفاده از آن در دسرهایی مانند شعله زرد در مراسم مذهبی یا ساختن بستنی سنتی ، بستنی سنتی ایران و گاهی اوقات به چای اضافه می شود و با نبات سرو می شود تا به افرادی که در مشکلات خود غمگین یا افسرده هستند کمک کند. زعفران همچنین به شکست فشار خون کمک می کند.

زعفران

زعفران

اگر بخواهیم کاربرد پزشکی زعفران را از نظر علمی بیشتر در نظر بگیریم ، می توان گفت که تحقیقات نشان می دهد زعفران منبع اصلی آنتی اکسیدان است. زعفران خشک دارای 65٪ کربوهیدرات ، 6٪ چربی ، 11٪ پروتئین و 12٪ آب است. در یک قاشق غذاخوری زعفران ، تقریباً 2 گرم از آن ، 28٪ منگنز است.

بیش از این ، زعفران می تواند به شما کمک کند تا پوست و موی نرم تری داشته باشید. اگر زعفران را با سایر ادویه ها مقایسه کنیم  ویتامین های بیشتری به ویژه مواد معدنی خانواده و ویتامین B را در بر می گیرد. محتوای مواد مغذی زعفران خشک احتمالاً بیش از سایر ادویه ها است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *