راه اندازی رستوران بیرون بر - ایرانیان پک

راه اندازی رستوران بیرون بر

با توجه به سبک زندگی شلوغ و مدرن، هر روز غذا پختن برای بعضی از افراد دشوار است. رستوران‌های بیرون بر راه‌حل کارامدی برای این موضوع ارائه می‌دهند.

رستوران بیرون رستورانی است که می‌توانید از طریق تلفن یا به‌صورت حضوری غذا سفارش دهید و بدون اینکه زمان خاصی از دست بدهید به آن برسید. این برای افرادی که وقت نشستن و غذا خوردن در رستوران را ندارند، یا برای کسانی که می‌خواهند در خانه غذا بخورند مناسب است.

راه اندازی رستوران بیرون بر

راه اندازی رستوران بیرون بر

رستوران‌های بیرون بر باگذشت زمان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. راه اندازی یک رستوران بیرون مناسب، راهی عالی برای ورود به تجارت رستوران‌داری با سرمایه کمتر است، زیرا رستوران‌های بیرون بر فضای عمومی برای نشستن مشتریان ندارند و تنها به یک آشپزخانه نیاز دارند. درنتیجه اگر بودجه محدودتر یا مکان کوچک‌تری دارید راه اندازی رستوران بیرون بر ایدهٔ مناسبی است.

در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا به راه اندازی یک رستوران بیرون بر اقدام کنید.

برای آن برنامه‌ریزی کنید

داشتن یک برنامه مشخص برای موفقیت به‌عنوان یک کارآفرین ضروری است. این به شما کمک می‌کند مشخصات کسب‌وکار خود را ترسیم کرده و برخی موارد ناشناخته را کشف کنید. چند موضوع مهم که حتماً باید در نظر داشته باشید:

هزینه راه اندازی رستوران بیرون بر و هزینه‌های جاری آن چقدر است؟
بازار هدف کیست؟
قیمت‌ها باید چقدر باشد؟
مدل های مختلف رستوران بیرون بر؟
نام رستوران و برند خود را چه می‌گذارید؟
چگونه از فضای آنلاین استفاده کنیم؟

بیرون بر 3

هزینه راه اندازی رستوران بیرون بر چقدر است؟

وسایل آشپزی و تجهیزات اولیه پخت‌وپز، اجاق‌گاز، هود، پیشخوان‌های آشپزخانه، یخچال‌ها و بسته بندی برای غذا ها به طور مثال جعبه پیتزا برای رستوران های فست فودی … ازجمله مواردی هستند که به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

هزینه راه اندازی رستوران بیرون بر نسبت به رستوران‌های دیگر کمتر است اما بازهم با توجه به بودجه شما تهیه همین تجهیزات اولیه می‌تواند سنگین باشد که در این صورت می‌توانید از تجهیزات دست‌دوم به‌شرط سالم بودن استفاده کنید که کمی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده باشید.

هزینه‌های جاری رستوران بیرون بر چقدر است؟

هزینه‌های جاری شامل اجاره مکان، تأمین مواد اولیه، پرداخت حقوق کارکنان، بیمه، هزینه‌های آب و برق و گاز، نگهداری از آشپزخانه (نظافت، تعمیر و…) است. این هزینه‌ها بسته به‌اندازه رستوران و میزان مشتریان آن می‌تواند رنج وسیعی را در بر بگیرد.

بازار هدف چه کسانی هستند؟

بازار هدف این رستوران‌ها افراد پرمشغله، خانواده‌ها، جوان‌ها و افرادی هستند که نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند که برای خود آشپزی کنند.

مدل‌های مختلف رستوران بیرون بر؟

راه اندازی رستوران بیرون بر

راه اندازی رستوران بیرون بر

می‌توانید فقط به این صورت باشید که غذا را برای مشتری ارسال کنید و تحویل در خود رستوران نداشته باشید. یا می‌توانید در خود محل رستوران هم غذا را به مشتری تحویل دهید. نوعی از این نوع رستوران‌ها که در برخی کشورها مانند آمریکا محبوبیت بالایی دارند رستوران‌هایی هستند که بدون اینکه از ماشین پیاده شوید غذای را به شما تحویل می‌دهند.

نام رستوران و برند خود را چه می‌گذارید؟

انتخاب نام مناسب بسیار مهم است. با توجه به نوع غذا و خدمتی که ارائه می‌دهید یک نام انتخاب کنید که در خاطر مشتریان و مردم بماند.

چگونه از فضای آنلاین استفاده کنید؟

تقریباً همهٔ مشتریان شما را از طریق فضای آنلاین پیدا خواهد کرد، پس لازم است حتی پیش از راه اندازی رستوران بیرون بر خود به تسخیر فضای آنلاین بپردازید. از وب‌سایت‌های مختلف تا اپلیکیشن ها و خصوصاً فضای مجازی.

مهم است که با حضور گسترده در پلتفرم‌های مختلف مردم را از وجود رستوران خود آگاه کنید و تعدادی مشتری وفادار برای خود پیدا کنید که شما را تبلیغ کنند.

یک رستوران بیرون بر چقدر می‌تواند سود کسب کند؟

بیرون بر 4

درامد رستوران‌های بیرون بر از تحویل غذا به مشتری و دریافت وجه آن از مشتری است. پس این مشتری‌ها هستند که با خرید از شما باعث موفقیت شما می‌شوند. پس باید آن‌ها را راضی نگهدارید.

اکثر رستوران‌ها با حاشیه سود ناچیز بین 2 تا 8 درصد کار می‌کنند. بااین‌حال، این کاملاً به منو و قیمت شما بستگی دارد. اگر بین مردم جاافتاده و شناخته‌شده باشید ممکن است حاشیه سود بیش از 20 درصد هم بتوانید داشته باشید.

چگونه می‌توانید کسب‌وکار خود را سودآورتر کنید؟

می‌توانید با ارائه گزینه‌های مختلف به مشتریان آن‌ها را راضی نگهدارید. هم چنان اگر در یک زمینه غذایی خاص شناخته شوید می‌توانید سود خود را افزایش دهید.

در پایان

با توجه به شلوغی شهرها و مشغله‌های بالا بسیاری از افراد نه وقت این را دارند که خودشان غذا درست کنند نه وقت این را که به رستوران بروند. برای این افراد رستوران‌های بیرون بر بسیار مفید و کارامد اند. باید سیستم آنلاین خوبی داشته باشید که مردم شما را بشناسند و به شما اطمینان کنند و با ارائه محصولات با کیفیت آن‌ها را راضی نگهدارید که مدام به سراغ شما بیایند.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *