ایرانیان پک

مانند رستوران Gyopao Gyoza Roppongi درآمدزایی کن !

درآمد رستوران Gyopao Gyoza Roppongi

مانند رستوران Gyopao Gyoza Roppongi درآمدزایی کن!

 

درآمد رستوران Gyopao Gyoza Roppongi تقریبا با درآمد رستوران های دیگر جهان برابری میکند.

درآمد رستوران Gyopao Gyoza Roppongi تقریبا با درآمد رستوران های دیگر جهان برابری میکند. این برابر بودن  به علت روش هایی است که این رستوران به کار گرفته است. البته رستوران داری و کسب موفقیت در کشورهای مختلف، متفاوت است. باهم عواملی که باعث موفقیت این رستوران شده اند را بررسی میکنیم.

ژاپن کشوری کاملاً محصور شده در آب است و دور انتظار نیست که بیشتر رژیم غذایی این کشور از سبزیجات و محصولات دریایی باشد. کشور ژاپن، با فرهنگ غذایی سالم و مغذی خود، یکی از بهترین رژیم‌‌های غذایی دنیا را دارد.

20191125 194911 largejpg

به آداب و سبک غذایی مسلط باشید!

اصلی‌ترین بخش آشپزی ژاپنی، استفاده از مواد اولیهٔ سالم و مغذی در غذا است. این مواد نقش پررنگ و قابل توجهی در تهیهٔ انواع غذاهای محلی و ترکیبی ایفا می‌کنند. اساس آشپزی ژاپنی، بر سه نوع پخت است. آب‌پز کردن، کباب کردن و بخارپز کردن مواد برای طبخ غذا ریشه در گذشته‌های دور فرهنگ آشپزی ژاپنی دارد. اساس دیگر آشپزی ژاپنی، طبخ غذا با چربی کم و نمک زیاد است. این روش طعم دهی به عادت غذایی در بین مردم ژاپن تبدیل شده است.

images 1 3

علاوه بر روش متفاوت آشپزی ژاپنی، آن‌ها فرهنگ کاملی هم درباره آداب غذا خوردن نیز دارند. در آداب غذاخوردن ژاپنی به نکات زیادی برای رعایت کردن اشاره شده است. فرهنگی که هر کسی که به ژاپن سفر می‌کند نیاز است از آن اطلاات اولیه‌ای داشته باشد. برخی از این آداب که بر اصول انسانی هم تاکید دارند را باهم مرور می‌کنیم. 

طیف گسترده ای از غذاها را ارائه کنید!

غذا خوردن در ژاپن و خصوصاً توکیو، فقط به سوشی محدود نمی‌شود. انواع غذاها و دسرها از سراسر کرهٔ خاکی را می‌توانید در توکیو پیدا کنید.

در این رستوران هم مانند دیگر رستوران‌های ژاپن، در کنار کیفیت بالای غذاها شما طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها را می‌بینید. قیمت‌های مناسبی که برای همهٔ بودجه‌ها به صرفه است. دنیای مدرن ژاپن یکی از دلایلی درآمد زیاد رستوران‌هاست. در دنیای مدرنی که مردم وقتی برای پخت غذا ندارند، تقاضا برای خرید غذا بیشتر می‌شود.

در واقع رقابت زیادی بین رستوران‌ها وجود دارد ولی شما می‌توانید با هزینه‌ای اندک، در رستوران‌های ژاپن غذای باکیفیت بخورید. قیمت بسیار مناسب و کیفیت خوبی که این رستوران ارائه می‌دهد باعث فروش بیشتر او شده است.

images 3 e1603266329734

پس از اتمام غذا هر فرد باید با پاک کردن ظرف غذای خود، به میزبان یا آشپز بفهماند که از غذای او لذت برده و با این عمل از وی تشکر می‌کنند. ظرف غذای خود را بیش از حد پر نکنید و تمامی محتویان آن را به طور کامل میل کنید یکی از عادت‌های صحیح ژاپنی‌ها سرو غذا در پیاله‌های کوچک است که سبب می‌شود غذای کمتری بخورند. به دلیل اینکه ژاپنی‌ها هم مانند دیگر کشورهای شرق آسیا وعده‌های غذایی زیادی دارند، اضافه وزن در آنها کمتر دیده می‌شود.

caption 1

غذا خوردن با چوب نیز یکی از این آداب و رسوم است که به این هدف کمک بسیاری می‌کند. ولی توجه داشته باشید که قرار دادن چوب‌های غذا روی پیاله نوعی بی‌احترامی محسوب می‌شود. شما باید پس از خوردن غذا آن‌ها را در کنار بشقاب قرار داد.

البته استفاده از قاشق برای غذاهایی آبکی مانعی ندارد اما شاید جالب باشد بدانید که ژاپنی‌ها حتی سوپ را هم با چوب می‌خورند.

همیشه مواد غذایی به سس آغشته می‌شوند و سس هرگز روی غذاها ریخته نمی‌شود. ژاپنی‌ها حتی برای نوشیدن نیز قوانین خاصی دارند. آن‌ها برای همدیگر نوشیدنی می‌ریزند و هیچ‌کس این کار را برای خودش انجام نمی‌دهد بلکه دیگران این کار را برای او انجام می‌دهند و آن شخص نیز باید متقابلاً همین کار را برای آن‌ها انجام دهد.

به محض اینکه لیوان طرف مقابل خالی شد باید شخص دیگری آن را پر کند اما اگر کسی نوشیدنی بیشتری نمی‌خواهد باید اندکی از نوشیدنی خود را در لیوان باقی بگذارد.اغلب غذاهای ژاپنی آب‌پز و بخارپز هستند.

photo0jpg

مشتری های خود را محدود نکنید !

البته اهمیت مکانی که رستوران در آن قرار دارد را هم نباید از یاد برد. توکیو به خاطر جمعیتی که دارد، خیابان‌های شلوغی هم دارد. محله راپونگی یکی از محله‌های شلوغ توکیو است. این رستوران با قرار گرفتن در این محله، مشتریان زیادی را خواهد داشت. مشتریان بیشتر رقابت کردن در این محله پر از رستوران را ساده‌تر می‌کند. این رستوران با ارائه دادن غذاهای ویتنامی و چینی و ژاپنی و…مشتریان گوناگونی را از فرهنگ‌های مختلفی جذب می‌کند.

منوهای این رستوران بر اساس ارزشمندی و محبوبیت غذاها تنظیم شده است. منوی انگلیسی و ژاپنی این رستوران باعث می‌شود تا افراد از فرهنگ‌های متفاوتی از کنار هم بودن لذت ببرند. در این رستوران شما می‌توانید ترکیبی از ژاپن و دیگر اقوام در کنار هم ببینید. افرادی که اشتراکات فرهنگی به یکدیگر نداند ولی از هم صحبتی با دیکدیگر لذت می‌برند. مشتریان این رستوران آسیایی کوچک ساخته‌اند.

پرسنل برای شما فیلم کوتاهی از فرهنگ غذایی ژاپن پخش می‌کنند. برخورد کارکنان با مشتریان گرم و دوستانه است. خدمات شگفت انگیزی که کارکنان به مشتری ارائه می‌دهند، بین رستوران‌های این منطقه کم نظیر است. شاید جالب باشد بدانید که تمام کارکنان این رستوران به زبان انگلیسی مسلط هستند.

غذای شگفت انگیز،کیفیتی عالی

تمام تلاش پیش خدمت‌ها برای این است که شما بهترین تجربه را را از اینجا داشته باشید. این رستوران برای چشیدن غذاهای واقعی و اصیل ژاپنی و چینی و… است. تا زمانی که شما غذاهای شگفت انگیز این رستوران را امتحان نکرده باشید، نمی‌دانید چه کیفیت عالی در انتظار شماست.

کوفته‌ها و پیراشکی‌های این رستوران طعم فوق العاده ای دارند. طعم وعطر کوفته‌های دست سازی که در سوپ مخصوصی قرار دارد، مست کننده است. این ترکیب زمانی عالی می‌شود که با نوشیدنی‌های مخصوص و نامحدود همراه شوند. تلفیق غذاهای اصیل و وش عطر و طعم در کنار نوشیدنی‌های بی نظیر، حضور شما را خاطره ساز می‌کند.

دکور این رستوران مانند تمام رستوران‌های ژاپنی، از ترکیب چوب و تابلوهای خط ژاپنی طراحی شده است. این رستوران بسیار خارجی پسند است چراکه به آنها امکان حضور در بین مردم بومی ژاپن را می‌دهد. شما در این رستوران می‌توانید 7 دوره غذایی را تجربه کنید. اگر خوب دقت کرده باشید در پاراگراف آغازین از تعداد وعده‌های زیاد مردم جنوب شرق آسیا خصوصاً ژاپن صحبت کردیم. ژاپنی‌ها مانند ما ایرانی‌ها سه وعده غذایی کامل ندارند. بلکه وعده‌های غذایی زیاد با حجم کمی دارند.

اگر به ژاپن سفر کرده باشید یا اهل فیلم‌های ژاپنی باشید، میدانید رستوران‌های این کشوردر همه ساعت‌های روز مشتری دارند.

برای موفق شدن در چنین بازار بزرگ و رقابتی، تلاش و هوشمندی زیادی نیاز است. این رستوران با داشتن تمام ویژگی هایی که گفته شد توانسته در محله شلوغ و پررفت و آمد راپونگی شهرت و محبوبیت زیادی داشته باشد. البته اینها نکات کلی است که با استفاده درست از آن میتوان زودتر به موفقیت دست یافت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید