بسته بندی سالاد

بسته بندی سالاد

جعبه سالاد


بسته بندی سالاد

بسته بندی سالاد تاریخچه مصرف سالاد در بین ایرانیان به عنوان پیش غذا به دو هزار سال قبل می رسد.سالاد فصل یا همان سالاد کاهو ترکیبی از کاهو ،خیار،گوجه فرنگی و دیگر سبزیجات تازه می باشد که همواره در سفره ایرانی ها مشاهده می شود.

یکی از مهمترین فواید خوردن سبزیجات همراه غذا وجود فیبر فراوان در آن است .مهمترین نقش فیبر موجود در غذا کمک به هضم بهتر غذا می باشد که برای سلامت بدن بسیار سودمند است.

همچنین مصرف سبزیجات و سالاد برای رژیم های غذایی بسیار مفید است زیرا باعث پر شدن هجم معده می شوند.

بسته بندی بهداشتی

در عصر کنونی در رستوران ها با توجه به اهمیت رعایت بهداشت در تهیه سالاد با گرفتن مجوز های لازم مراجعه بهداشتی و نظارتی صنعتی سالاد بسته بندی شده تولید  وبه مصرف مردم می رسد.
با توجه به وجود بیماری هایی همچون بیماری های میگروبی ،انگلی و ویروسی و حتی وبا تولید بهداشتی سالاد کاهو با انجام آزمایشات لازم در واحد های  تولیدی انجام میگیرد تا از شیوع بیماری های یاد شده جلوگیری شود.

از بهترین  عادات ایرانی ها  مصرف سبزیجات و سالاد همراه غذا است که از ابتدا و قرون مختلف  سالاد و سبزی مهمان سفره ایرانیان بوده است

بسته بندی سالاد

جعبه سالاد

جلوگیری از فاسد شدن بسته بندی سالاد به وسیله دستگاه وکیوم

دستگاه وکیوم برای بسته بندی مواد غذایی که زمان ماندگاری آن کوتاه است مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که باعث از نفوذ هوا به داخل بسته جلوگیری می کند و همچنین  مقداری از هوای درون بسته خارج می شود.

در حالت پیشرفته بسته بندی که به آن اصلاح اتمسفر می گویند بعد از خارج شدن هوای درون

(Modified Atmosphere Packaging)  با نسبت های مخصوص مخلوطی از گازهای دی اکسید کربن و اکسیژن و نیتروژن  داخل بسته می شود.

سالاد فصل و از لحاظ ماندگاری بسیار حساس و لطیف است زیرا غذای زنده ایست .لذا نیازمند بسته بندی وکیوم با اصلاح اتمسفر است.

 

اگر سالاد کاهو بسته بندی مناسب  وکیوم  و اصلاح اتمسفر نداشته باشد .با مشکلاتی از قبیل  قهوه ای شدن رنگ کاهو ،تغییر رنگ خیار و هویچ  روبرو می شویم و اکسیژن داخل بسته واکنش داده و گاز متان تولید خواهد کرد  و در نهایت سالاد فاسد می شود.

دستگاه بطور خودکار هنگامی که  در حال وکیوم بسته بندی سالاد است به داخل آن گاز تزریق می کند  .که این گاز در کپسول های مخصوص که به دستگاه متصل هستند نگهداری می شود…

خط تولید سالاد کاهو

ابتدا مواد اولیه به صورت تازه  خریداری و وارد کارخانه می شوند .مواد اولیه عبارت اند از سبزیجاتی مثل کلم، کاهو خیار، گوجه فرنگی و…..

سپس به وسیله نوار بازبینی چشمی، بخش های ناسالم و زائد محصولات کاهو ، کلم  و ….. جدا و سوا شده  و مواد اولیه سالم وارد بخش خط تولید می شوند.

بعد از اتمام بازبینی ،شستشو در دو مرحله کاملا اتوماتیک انجام می گیرد. در مرحله اول محصولات وارد سیستم شستشوی اولیه می شوند که تشکیل شده از سه وان مجهز به سیستم تزریق حباب آب به اداخل آب است .حباب ها باعث تنش و طلاتم  در آب ها میشود  و این کار باعث انگل زدایی و گل زدایی سبزیجات میشود و مواد زائد از بین میروند.در انتها سیستم اولیه شستشو آب تمیز روی محصولات  اسپری می گردد .سپس محصولات وارد فاز دوم شستشو میشوند.

مرحله دوم خط تولید 

در مرحله دوم  علاوه بر فرایند شستشو بر سیستم های ایجاد فشار و حباب هوا  توسط دستگاه  گاز ازون تولید شده و به آب تزریق می شود

گاز ازون باعث ضدعفونی شدن محصولات میشود و مشکلاتی که  هنگام استفاده از کلر برای ضدعفونی پیش می آمد را در پی ندارد. از نظر سرعت و قدرت برای از بین بردن میکروب ها از کلر بسیار قویتر است .ازون خیلی سریع به اکسیژن تبدیل می شود  بنابراین در محصولات باقی مانده مواد ضد عفونی وجود نخواهد داشت.

در مرحله بعد  بعد از شستشوی کامل  محصولات توسط آبگیر خشک می شوند.

برای جلوگیری از  ،ازدست رفتن ویتامین ها کاهو و سایر سبزیجات توسط دستگاه اتوماتیک با تیغه استیل و بهداشتی بصورت یکسان انجام می شود و سپس براس بسته بندی سالاد  ارسال می شود.

صنایع چاپ و بسته بندی ایرانیان پک ارائه دهنده انواع  محصولات بسته بندی.

.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
بسته بندی سالاد
Author Rating
51star1star1star1star1star

وبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.