برترین کتابهای آشپزی سال 2018 از نگاه گاردین

آشپزی

برترین کتاب های آشپزی سال 2018


بهترین کتابهای آشپزی 2018

مجله بریتانیایی گاردین هرسال تعدادی از بهترین کتابهای آشپزی را معرفی می کند که در این مقاله قصد داریم برخی از این کتابها را بررسی کنیم. از آن جایی که این کتاب ها اکثرا جدید هستند ممکن است ترجمه آن ها هنوز در بازار ایران موجود نباشد، اما برای آن دسته از چف هایی که به صورت تخصصی به پخت غذا مشغول هستند ممکن است منابع خوبی به شمار بروند. از سویی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امروز شروع به کار کرده است، و احتمالا بتوانید این کتاب ها را در بخش ناشرین بین الملل بیابید یا سفارش دهید.

1-آشپزی مدرن ایتالیایی؛ نوشته جو تری ولی

آقای جو تری ولی آشپزی فروتن است اما در عین حال به حضور هفده ساله خود در کافه ریور زیر نظر آشپزان زبردستی همچون رز گری و روث راجرز افتخار می کند. او در سالهای حضورش در این کافه مشهور نه تنها توانست شیوه پذیرایی از مهمان بر سر میز کافه را سر و سامان ببخشد، بلکه روش های پخت آرام غذا را به شکل مثبتی تغییر داده و شکل جدیدی از مدیریت آشپزخانه را ارائه داده است. کتاب این سرآشپز مشهور بین 22 تا 25 پوند به فروش می رسد.

2-اشترودل، نودل و پیراشکی؛ نوشته آنجا دانک

آنجا دانک بیشتر عمر خود را در ولز سپری کرد و دستور پخت بسیاری از غذاها و طعم های مختلف را از مادر آلمانی خود آموخت. استفاده از ادویه جاتی همچون هل، زیره سیاه، دارچین، شوید و… شاید در نگاه اول کار خاصی نباشد اما طعم دار کردن غذا هنری است که تنها آشپزان حرفه ای توان انجام آن به بهترین شکل را دارند. اگر ایجاد طعم های جدید یا نوستالژیک را جزء مهارت های خود به حساب می آورید، می توانید با استفاده از این کتاب می توانید آن را ارتقا دهید. قیمت این کتاب از 20 تا 26 پوند متغیر است.

آشپزی

کتاب آشپزی آنجا دونک

3-ضیافت؛ نوشته انیسا هِلو

اگر بخواهیم این کتاب را در یک جمله توصیف کنیم شاهکاری است از یک استاد نویسندگی، و در کنار کتابهای مطرحی همچون دستور پخت غذاهای تایلندی و کتاب غذای یهودی اثر کلودیا رودن به راحتی جزء سه کتاب اول به شمار می رود. این کتاب همچنین شامل بسیاری از غذاهای حلال آسیای شرقی از سوماترا گرفته تا پکن می باشد که بیش از سیصد دستور پخت را در پانصد صفحه جای داده است، ازین رو امکان پخت غذاهای آن در رستوران های ایرانی فراهم می باشد. این کتاب بسته به نوع چاپ در بازار بین املل بین 34 تا 44 پوند معامله می شود.

4-باهم:کتاب آشپزی ما؛ نوشته گروه آشپزخانه هاب با مقدمه ای از مگان مارکل دوشس ساسکس

بعد از آتش سوزی برج گرنفل لندن، گروهی از بانوان نجات یافته از حادثه در مرکز اسلامی المناره در نزدیکی محل حادثه دور هم جمع شده و به پخت غذا مشغول شدند. این گردهمایی که به دعوت گروه آشپزی هاب صورت گرفت، منجر به شکل گیری کتابی جامع از دستور پخت غذاهای متنوع شد که برای بسیاری از آشپزان بین الملل می تواند مرجع مناسبی باشد. افرادی که در این گردهمایی شرکت داشتند اصالتا اهل کشورهایی همچون هند، عراق، الجزایر و … بودند و علت متنوع بودن دستور پخت ها همین موضوع است. این کتاب با قیمت پایه 10 پوند به فروش می رسد.

آشپزی

کتاب آشپزی

5-شکر:دسرها و شیرینیجاتی از خاورمیانه؛ نوشته گِرِگ مالوف و لوسی مالوف

اثرپذیری از فرهنگ های متفاوت، در این کتاب دستور پخت شیرینی جات مشهوری آمده است که نتیجه سفر نویسندگان این کتاب به نقاط مختلف جهان بوده است. برخی از این دستور پخت ها حتی تا اسپانیا نیز راه یافته است و از این جهت می تواند حائز اهمیت باشد. مثلا باکلاوا ، نوعی شیرینی میکس شده با کرم و بستنی یکی از این دسر ها است که احتمالا حتی نامش به گوشتان نرسیده باشد! برای داشتن تجربه جدیدی از طعم شیرین می توانید از دستور تهیه های موجود در این کتاب بهره ببرید.

در این مقاله ترجمه شده از سایت گاردین سعی بر آن شد تا تعدادی از جدید ترین و مشهور ترین کتاب های آشپزی معرفی شود. البته لیست موجود در این مقاله شامل 15 کتاب دیگر است که می تواند برای شما جذاب باشد. مجموعه ایرانیان پک شما را به بازدید از نمایشگاه کتاب دعوت می کند، شما می توانید بعد از خرید کتابهای آشپزی با حضور در دفتر ما واقع در ضلع جنوبی مصلی، جعبه غذا و جعبه فست فودی مناسب خود را نیز بیابید!

Summary
Review Date
Reviewed Item
برترین کتابهای آشپزی سال 2018 از نگاه گاردین
Author Rating
51star1star1star1star1star

دانستنی های فست فودوبلاگ

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.