ایرانیان پک

بازار رستوران

بازار رستوران

بازار رستوران

 

بازار از آن دسته ار مهمانانی تشکیل می شود که طرف دار رستورانند و آن را حمایت و تشویق می کنند. یک صاحب رستوران بازار را تجزیه می کند تا مشخص کند که آیا تقاضای کافی در یک بخش خاص، کوچک و دست نخورده بازار همچون آشپزی ایتالیایی یا جنوب وجود دارد ! 

Cameo by AB PHOTO 2 46d52de9 f54c 4e26 b861 3a165c7498f2

بازار از آن دسته ار مهمانانی تشکیل می شود که طرف دار رستورانند و آن را حمایت و تشویق می کنند. یک صاحب رستوران بازار را تجزیه م کند تا مشخص کند که آیا تقاضای کافی در یک بخش خاص، کوچک و دست نخورده بازار همچون آشپزی ایتالیایی یا جنوب وجود دارد . طاقچه یک وازه بازار یابی است که برای توصیف شکاف یا سهم خاصی از یک بازار مشخص استفاده می شود.

با توجه یه در نظر گرفتن شعاع یک تا پنج مایلی اطراف یک رستوران می توان اندازه بازار آن رستوران را تعیین کرد. این فاصله ممکن است تنها در حد چند مجتمع آپارتمانی باشد، در حالی که در نقاط روستایی ویرجینای غربی ، این فاصله ممکن است چند مایل باشد.

traci des jardins

نوع منطقه

منطقه ای که داخل این شعاع قرار می گیرد، اصطلاحا منطقه خدماتی نامیده می شود. عوامل جمعیتی شناختی جمعیت ساکن و حاضر در این مناطق در این منطقه خدماتی تجزیه و تحلیل می شوند. تا سن، تعداد افراد هر یک از رده های سنی، جنسیتی، مذهب ،  سطح درآمد، و … آنها مشخص و آشکار شود. این گونه اطلاعات را معمولا می توان از اتاق بازرگانی یا اطلاعات موجود در کتاب خانه محلی یا بنگاه های املاک به دست آورد.

شاید به این موضوع هم علاقه مند باشید :  مکان مناسب رستوران

چگونه باقی بمانید

 

%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C 6

یک معیار لازم برای تعیین قابلیت بقا و زیستن یک رستوران ، تقسیم تعداد رستوران های موجود در منطقه خدماتی به جمعیت کل است . تعداد میانگین  افراد به ازای هر رستوران رد آمریکا ، حدود ۵۰۰ نفر است.

شاید این نوع تراکم جمعیت و اشباع ، یکی از دلایل بالا بودن نرخ شکست رستوران ها باشد . مشخصا ، هر منطقه متفاوت می باشد ؛یک موقعیت و محل ممکن است چند رستوران ایتالیایی داشته باشد ، اما رستوران جنوبی نداشته باشد . بنابر این یک رستوران جنوبی در این بازار ، منحصر به فرد خواهد بود ، و اگر در آن بازار جایگاه خوبی پیدا کند ، آن گاه می تواند مزیت رقابتی داشته باشد.

%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82%D8%AF%D8%A7%D8%B1 %D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86

انتخاب مشتریان

اگر کسی در این منطقه خدماتی بخواهد غذای ایتالیایی بخورد ، پس او ازمیان رستوران های ایتالیایی مختلف موجود در آن ، یکی را انتخاب خواهد کرد. در زبان بازاریابی ، تعداد مهمانان و مشتریان بالقوه رستوران ایتالیایی بر تعداد رستوران های ایتالیایی موجود تقسیم می شوند تا سهم بازار نسبی به دست آید.

فرض کنید

یک هزار مهمان بالقوه در نظر بگیرید . اگر همه آنها تصمیم بگیرند تا در سناریوی  سهم بازار نسبی غذای ایتالیایی بخورند ، آن گاه هر رستوران ۱۰۰ مهمان و مشتری خواهد داشت ، در واقع ما می دانیم که چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد – به دلایل مختلف ، یک رستوران از بقیه محبوب تر خواهد شد . تعداد مهمانان و مشتریانی که این رستوران محبوب و دیگر رستوران ها دریافت تعداد مهمانان و مشتریانی که این رستوران محبوب و دیگر رستوران ها را دریافت خواهند کرد ، سهم بازار واقعی نامیده می شود.

ایرانیان پک

ایرانیان پک برای فروش بهتر و تبلیغ عمیق تر شما ، شما رابه استفاده از پک و بسته بندی پیشنهاد می کند…

chef

به این صفحه امتیاز دهید!

عضویت در مجله چاپ و بسته بندی و دریافت مقالات روز این حوزه
لطفا ایمیلتان را در فرم زیر وارد کنید